تبلیغات
بزرگترین سایت دانلود رایگان و آموزش perfectamozesh به همراه یک فروشگاه اینترنتی کوچک - چگونه به وسیله کامپیوتر فاکس ارسال یا دریافت کنیم؟

بزرگترین سایت دانلود رایگان و آموزش perfectamozesh به همراه یک فروشگاه اینترنتی کوچک

چگونه به وسیله کامپیوتر فاکس ارسال یا دریافت کنیم؟

دیگر نیازی به دستگاه فاكس  ندارید

ویندوز کامپیوتر برای شما  كار فاکس را انجام می دهد .

به اطلاعاتی مكتوب نیاز دارید كه هم اكنون در شهر دیگری دور از محل سكونت شماست . یك دستگاه دورنگار (fax  ) تنها وسیله ای است كه طرف مقابل شما برای ارسال این اطلاعات دارد و متأسفانه شما دستگاه دورنگار ندارید . چه راهی به نظرتان می رسد ؟ دستگاه دورنگار دفتر كار یا اداره دوستان و آشنایان ، اداره پست و یا ؟ یك راه مطمئن و كم درد سر دیگر هم وجود دارد ، رایانه خودتان

مایكرو سافت سالها پیش ، هنگامی كه ویندوز 95 را ارائه می داد ، فكر آن را كرد تنها كافی است یك Fax - Modem داشته باشید و آنگاه بدون داشتن دستگاه دورنگار براحتی دورنگارهای خود را دریافت و ارسال كنید .

Microsoft Fax یكی از اجزای رایگان ویندوز است كه در نسخه های 95 و 98 عرضه می شود . این نرم افزار را مـی توانید در سی دی های اصلی (   Original) ویندوز 98 در مسیر Tools/ Oldwin95/messagefolder در شاخه intl یا us مشاهده كنید . در این مسیر فایلی به نام wms.  exe   وجود دارد . برای نصب Windows Messaging آن را اجرا كنید . حال باید Microsoft Fax را روی رایانه خود نصب كنید . نام این فایل AwFax . exe   است كه در همان مسیر قبلی است . پس از نصب و راه اندازی دوباره دستگاه ، مشاهده می كنید كه یك ایكن جدید به نام Inbox  روی صفحه Desktop  پدیدار شده است .

برای ارسال و دریافت دورنگار می توانید از همین آیكن جدید كه در واقع همان Windows Messaging  است ، استفاده كنید و یا یكی از نرم افزارهای Exchange  و Outlook كمك بـگیرید ؛  البته اگر بخواهید دورنگارهـای خـود را از طـریق

 Ms- Outlook  دریـافت و ارســال كـنید ، بایــد پـس از نصـب Ms - Fax دوباره Outlook  را روی دستگاه خود نصب كنید .

 

در این مجال كوتاه ، تنها Windows Messaging  را بررسی خواهیم كرد . برای كسب اطلاعات بیشترمی توانید فایل متنی Wms-fax.txt را كه درهمان مسیر قبلی وجود دارد ، مطالعه كنید.

وقتی برای اولین بار این نرم افزار را اجرا می كنید ، باید یك سری تنظیمات اولیه  انجام دهید . این نرم افزار می تواند برای ارسال و دریافت ایمیل و دورنگارهای شما به كار برود . در این قسمت تنها دورنگار را تنظیم می كنیم  پس علامت كنارMicrosoft mail  را بردارید و دكمه Next   را بزنید . مودم شما نشان داده می شود . امكان اعمال تغییرات و یا معرفی مودم جدید به فهرست مودمها و   نیز در این بخش وجود دارد . دوباره كلید Next را بزنید .

صفحه ای كه مشاهده می كنید نوع تلفن شما را مشخص می كند كه همواره روی دورنگار باشد یا به صورت دستی دریافت ، انجام شود . پس از زدن كلید Next نام و شماره تلفن خود را وارد كنید .

( دقت كنید در بخش دوم جلوی Fax Number   باید شماره تلفن خود را بنویسید . ) دكمه Next   را 3 بار بزنید و در انتها Finish  را انتخاب كنید. به Windows Messaging  خوش آمدید . این نرم افزار بسیار شبیه Outlook  است و ارسال و دریافت دورنگار نیز دقیقاً مشابه ارسال و دریافت ایمیل است . بـرای ارسـال یـك دورنـگار كافی است از مـنوی Compose   گزینه New  Fax  را انتخاب كنید . حال از شما می خواهد نام خود یا شركتتان را وارد كنید .اگر با نام پیش فرض  نمایش داده شده موافق نیستید ، كافی است روی Properties Display  كلیك كنید و مشخصات دلخواه خود را تنظیم كنید ، آن گاه كلید OK را بزنید و به پنجره قبلی برگردید . پس از فشردن دكمه Next   از شما می خواهد نـام و شماره دورنگار شخص یا شركتی كـه می خواهید برای او دورنگار ارسال كنید ، بنویسید .نام شخص را در بخش : TO تایپ كنید . جلوی عبارت : Fax  ، 2 بخش وجـود دارد كه شمـا در بخـش دوم ، شمـاره دورنـگار طرف مـقابل را وارد می توانید كنید . حال با زدن دكمه  Next  به صفحه بعدی بروید .

 

 در اینجـادرخواست كنید یك صفحه رویی (  ( Cover Page پیش از دورنگار شما ارسال شود كه ویژگی های این صفحه را می توانید تنظیم كنید .

مایكروسافت فكس به عنوان جزیی از ویندوز شما می تواند دورنگار دریافت و ارسال كند و شما را از هزینه یك دستگاه دورنگار بی نیاز كند .

در غیر این صورت از خیر آن گذشته و NO را انتخاب كنید . حال دكمه Next  را بزنید . در این بخش باید موضوع دور نگار و متن آن را تایپ كنید . باز هم دكمه Next را بزنید . در صورت نیاز می توانید یك یا چند فایل تصویری هم همراه دورنگار خود ارسال كنید . درست مثل فایلهای  الحاقی (Attachments  ) كه همراه ایمیل ها ارسال می شوند . تا همراه خود دورنگار در طـرف گیرنده روی كـاغذ چـاپ شونـد پـس از فـشردن دكـمه N ext همه چیز آماده است .

دكمه Finish  را بزنید تا دورنگار شما ارسال شود . پیش از آن ، از متصل بودن مودم به خط تلفن و رایانه و همچنین روشن بودن آن مطمئن شوید .

روش ساده تر دیگری هم برای ارسال دورنگار وجود دارد . اگر از منوی start گزینه setting و پوشه Printers را برگزینید ، مشاهده می كنید كه یك پرینتر جدید به نام Microsoft Fax اضافه شده است . یعنی شما مایكروسافت فكس را به شكل و در قالب یك پرینتر در تمامی نرمافزارهای خود در دسترس خواهید داشت . مثلاً فرض كنید می خواهید یك فایل Dos را كه در محیط Word باز است ، ارسال كنید . از منوی فایل گزینه Print را انتخاب كنید . از فهرست پرینترها ، Microsoft Fax را انتخاب كنید . بقعه مراحل دقیقاً مشابه روش قبلی است . یك كپی از كلیه دورنگارهایی كه به هر طریق ارسال می كنید ، در فهرست Sent items نرم افزار Windows Messaging  نگهداری می شود .

و اما برای دریافت دورنگار ، می توانید به صورت دستی یا اتوماتیك این كار را انجام دهید . ساده تر این است كه هر گاه قصد دریافت دورنگار دارید ،

 

 

تلفن خود را به صورتی تنظیم كنید كه خود به خود پس از چند بار زنگ خوردن به صورت خودكار روی دورنگار برود .

 در این صورت حتی می توانید وقتی در منزل نیستید نیز دورنگارهای خود را دریافت كنید . برای این كار از منوی Tools گزینه Options  را انتخاب كنید ، پوشه Services   را فعال و گزینه Microsoft Fax   را برگزیـنید .

دكمـه Properties   را بزنید ؛ در این بـخش می توانید كلیه تنظیمات لازم را برای ارسال و دریافت دورنگارهای خود انجام دهید . در حال حاضر پوشه Modem ,  را انتخاب و دكمه Properties  را بزنید . در قسمت Answer Mode مشخص می كنید كه تلفن شما پس از شنیدن چند زنگ روی دورنگار برود . برای اعمال تنظیمات ، دكمه های  OK  صفحات باز شده را بزنید .

حال می توانید به طرف مقابل خود اطلاع دهید كه دورنگار خود را ارسال كند و مشاهده كنید كه به چه سادگی این كار انجام می شود .

می بینید ، یك دستگاه دورنگار تمام و كامل در یك قدمی خود داشته اید و از وجود آن غافل بوده اید . از این پس می توانید با اطمینان خاطر ، شماره تلفن خود را به عنوان تلفن و دورنگار ( Tele  fax   ) به دیگران بدهید .

توجه:تنظیماتی برای ارسال فاکس با کامپیوتر باید انجام شود.

برای ویندوز اکس پی مراحل زیر را طی نمایید :


ابتدا باید تنظیماتی را انجام دهیم
سی دی ویندوز ایکس پی را در سی دی درایو بگذارید
printers and other Hardwareبه کنترل پانل رفته و روی این گزینه کلیک کنید
کلیک کنیدprinters and faxes در اینجا روی
add faxدر گوشه با لا سمت چپ روی این گزینه کلیک کنید


ومراحل را دنبال نمایید بعد از نصب یک آیکن فاکس را مشاهده می کنید
که با کلیک روی آن می توانید تنظیماتی داشته باشید نام این آیکن فاکس کنسول است می توانید در قسمت تولز فاکس کنسول  شماره ارسال کننده و محل ذخیره فاکس های رسیده یا ارسال شده و  تعدادزنگ برای فعال شدن فاکس وغیره را تنظیم نمایید
پیشنهاد می شود تعداد زنگ برای دریافت اتوماتیک فاکس 3 در نظر گرفته و  تیک کزینه اتوم
اتیک را در تنظیمات فاکس کونسول بزنید
توجه داشته باشید که برای دریافت و ارسال فاکس کامپیوتر باید روشن باشد ومودم به خط تلفن وصل باشد و نیازی نیست که به اینترنت وصل شوید
برای ارسال فاکس در محیط ورد ونامه های تایپ شده باید بعد از تایپ متن
وقرار دادن عکس و غیره از منوی فایل در ورد روی گزینه پرینت کلیک کنید واگر چاپگر دارید باید فاکس را انتخاب کنید ،اگر چاپگر ندارید مطمئن شوید
که گزینه فاکس انتخاب شده باشد  در قدم آخر بعد از کلیک روی فاکس در محیط ورد باید شماره تلفن گیرنده فاکس را با درج پیش شماره شهر وارد نمایید و توصیه می گردد گزینه پیش نمایش متنی که میخواهید فاکس کنید را حتما ببینید .

بعد از ارسال هر فاکس یک نمونه از آن با پسوند tif در فولدری که از ابتدا  در نظر گرفته  اید  ذخیره خواهد شد. بااین روش ساده وبسیار کم هزینه می توانید تعداد بسیار زیادی فاکس با کیفیت عالی دریافت و یا ارسال نمایید در صورت نیاز به راهنمایی تماس بگیرید .

 

به نقل از سایت:      http://www.sonycard20.com

طبقه بندی

نویسندگان

نظرسنجی

  اموزش و مقالات سایت بیشتر در چه موضوعاتی باشد • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :